Проектування сайтів

Проектування сайту

Важливий етап для ефективності проекту

Не всі компанії надають значення етапу проектування сайту. Але ми знаємо, що без попереднього створення прототипу, сайт і проведення рекламної кампанії можуть бути неефективні.

При проектуванні враховується функціональна та інформаційна структури сайту, навігація, форми пошуку та реєстрації — все це важливо для ефективної роботи сайту, а, значить, зможе вплинути на залучення аудиторії.

Проектування сайту вирішує три найважливіші питання в інтернет-бізнесі:

Цілі і завдання сайту
Які цілі і завдання ресурсу, тобто, навіщо взагалі
компанії потрібен сайт.
Досягнення мети
Яким чином сайт буде досягати поставлених цілей.
Інтерфейс ресурсу
Яким буде його інтерфейс і в чому полягають особливості роботи.
Коли всі ці питання вирішені і обумовлені ще до початку робіт по створенню і просуванню сайту, можна чітко визначити коло завдань, складність, терміни виконання і бюджет, який необхідний для їх реалізації.
Навіть при роботі над найпростішим сайтом проектування:
Отримання результату
Дає можливість отримати саме той результат, на
який розраховує замовник.
Тільки визначивши завдання сайту, потреби аудиторії та їх передбачувана
взаємодія, можна розраховувати на досягнення поставлених цілей.
Мінімізація фінансових витрат
Мінімізація втрати часу
Мінімізує фінансові витрати і втрати часу.

Нічого не доведеться переробляти на ходу і починати заново. Щоб виділити і виправити помилки під час проектування, досить вписати новий абзац або змінити один блок схеми. А щоб виправити ту ж помилку на етапі верстки, потрібно витратити набагато більше зусиль.

Якщо ж про зміни згадали ще пізніше, на етапі програмування, на їх впровадження можуть знадобитися тижні і місяці. І, звичайно, додаткові кошти.

Етапи проектування сайту

Визначення цілей і завдань

Визначення цілей і завдань

Ми визначаємо: для кого створюється сайт, що він повинен робити, яких результатів допоможе досягти?
Це головний орієнтир для всіх наступних робіт, який буде важливий на кожному з етапів: він визначить і особливості інтерфейсу, і функціональні можливості сайту, і особливості контенту, і багато іншого.
У майбутньому, коли сайт почне працювати, цей пункт стане відправним для визначення успішності проекту: чи досягається мети, чи реагує аудиторія, чи є динаміка?
Особливості взаємодії з аудиторією

Аналіз середовища

На цьому етапі збирається інформація, яка буде грати роль в роботі сайту, в особливості його просування та особливості взаємодії з цільовою аудиторією. Це дані про все, що «оточує» майбутній сайт в Мережі буде впливати на його діяльність. Наприклад:
  • особливості області, в якій працює компанія;
  • активність і успішність конкурентів;
  • потреби цільової аудиторії і особливості її поведінки;
  • позитивний і негативний досвід інших аналогічних проектів;
  • інші фактори, які будуть впливати на успішність проеку.

Найголовніше: на цьому етапі ми наближаємося до розуміння цільової аудиторії і робимо висновки: як позиціонувати сайт, якою інформацією його наповнити, як спілкуватися з майбутніми клієнтами, в чому буде вигідна відмінність сайту від конкуруючих ресурсів.

Визначення концепції

Визначення концепції майбутнього сайту

На цьому етапі вся раніше зібрана інформація приводиться до єдиного цілого — докладної концепції, яка описує можливості сайту і його основоположні ідеї.
Визначаючи концепцію, ми вже знаємо:
  • Якою буде ідея сайту і які особливості поведінки цільової аудиторії;
  • Чим він відрізнятиметься від конкурентів і як його позиціонувати;
  • Яку інформацію буде доносити сайт і як працювати;
  • Як буде відбуватися його просування і розвиток;
  • Яким чином він буде досягати поставлених завдань.
Моделювання структури та функціоналу

Моделювання структури та функціоналу

Підсумком всіх проведених раніше робіт стане створення моделі, в якій описуються інформаційна структура майбутнього ресурсу і його функціональні можливості.
Структура ресурсу
Структура ресурсу
Визначається перелік розділів сайту, їх смислове навантаження і схема навігації. Також опрацьовується схема кожного їх розділів, включаючи навігацію, переходи і зв’язку з іншими розділами.
Тут закладаються графічні, текстові, функціональні елементи і розглядаються варіанти поведінки користувача в кожному з розділів.
Функціонал сайту
Функціонал
Тут описуються всі можливості, які отримають користувачі сайту. Необхідно враховувати, що функціонал нашого майбутнього ресурсу є інструментом для досягнення його завдань.
Якщо якісь можливості ніяк не сприяють вирішенню завдання — вони зайві, наскільки б цікавими і привабливими не здавалися в відриві від призначення ресурсу.